تاریخچه‌ی موکاپات

تاریخچه‌ی موکاپات

بسیاری از مردم جهان روز خود را با نوشیدن قهوه آغاز می‌کنند یا دست کم در طول روز یک فنجان قهوه می‌نوشند. قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است. از زمان‌های گذشته دستگاه‌های مختلفی برای تهیه‌ی نوشیدنی قهوه وجود داشت که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشتند. از سال ۱۹۳۳ دستگاهی برای گرفتن عصاره‌ی قهوه اختراع شد که امروزه در خانه‌ی بسیاری از مردم دنیا پیدا می‌شود. این دستگاه قهوه‌ساز، موکاپات نام دارد. اگر اهل قهوه هستید و دوست دارید داستان جالب اختراع موکاپات را بدانید با ما همراه باشید.

 

 چگونه موکاپات اختراع شد؟

داستان از آنجایی شروع می‌شود که فردی به نام آلفونسو بیالتی برای کار در کارخانه‌ی آلومینیوم به فرانسه می‌رود. بیالتی در سال ۱۹۱۸ بعد از ۱۰ سال کار در صنعت آلومینیوم به کشور خودش یعنی ایتالیا بر می‌گردد. او در پیمونت (یکی از روستاهای ایتالیا) کارگاهی تأسیس می‌کند تا کالاهای خانگی فلزی تولید کند. در نزدیکی کارگاه بیالتی در پیمونت، هر روز زنانی حضور داشتند که لباس‌های کثیف خود را در یک دیگ بزرگ درب‌دار می‌ریختند و به وسیله‌ی آن لباس‌هایشان را می‌شستند. این دیگ‌ها تقریباً مانند یک لباسشویی عمل می‌کرد. لوله‌ای درون این دیگ‌ها قرار داشت که آب صابون را با فشار از پایین وارد دیگ می‌کرد و روی لباس‌ها می‌ریخت. بیالتی هر روز با این تصویر مواجه می‌شد و بعد از مدتی با توجه به نحوه‌ی کار کردن این دیگ‌ها، ایده‌ای به ذهنش رسید. بیالتی با خودش فکر کرد که با همین شیوه می‌توان عصاره‌ی قهوه را گرفت. او از دیگ‌های درب‌دار الهام گرفت و دستگاه قهوه‌سازی درست کرد که در سطح جهان به طور وسیعی محبوب شد. سرانجام در سال ۱۹۳۳ این قهوه‌ساز توسط لوئیجی دو پونتی برای شرکت بیالتی به ثبت رسید.

زمانی که تولید انبوه موکاپات آغاز شد، ایتالیا در شرایط ویژه‌ای قرار داشت. ایتالیا از ابتدا سابقه‌ی خوبی در تولید و مصرف قهوه داشت. زمانی که بیالتی تولید انبوه موکاپات را شروع کرد، بنیتو موسولینی در ایتالیا به قدرت رسیده بود. سیاست موسولینی به گونه‌ای بود که صادرات و واردات را به طور شدیدی تحت نظر داشت. به همین دلیل بیالتی ترجیح داد از آلومینیوم داخلی ایتالیا برای تولید موکاپات‌هایش استفاده کند تا درگیر این سیاست‌ها نشود. به علاوه ایتالیا در آن سال‌ها در حال جنگ بود. در طی این جنگ به اتیوپی که یکی از مراکز تولید قهوه است دست یافت. با این اتفاق، قهوه‌های اتیوپی وارد ایتالیا شد. در نهایت به دلیل وفور قهوه و تولید انبوه موکاپات افراد بیشتری به قهوه خوردن روی آوردند. مجموع همه‌ی این اتفاقات باعث شد تولید موکاپات به طرز صعودی بالا برود. بعد از پایان جنگ جهانی صادرات گسترده‌ی موکاپات شروع شد و به کشورهای اروپای مرکزی راه پیدا کرد. امروزه موکاپات همچنان رایج‌ترین روش دم کردن قهوه در ایتالیا است. جالب است بدانید تا امروز بیش‌تر از ۳۰۰ میلیون نمونه موکاپات گازی در سراسر جهان فروخته شده است و هر روز این تعداد افزایش پیدا می‌کند.

تاریخچه‌ی موکاپات

موکاپات چگونه کار می‌کند؟

اگر با نحوه‌ی کار کردن موکاپات آشنا شوید، متوجه خواهید شد که بیالتی چگونه از دیگ‌های درب‌دار برای اختراع این قهوه‌ساز الهام گرفته است.

موکا اکسپرس یا همان موکاپات سه بخش دارد:

محفظه‌ی آب: این محفظه در پایین موکاپات قرار دارد که پر از آب می‌شود. یک سوپاپ کنترل فشار هم روی آن قرار دارد که از ترکیدن موکاپات در اثر فشار بخار آب جلوگیری می‌کند.

سبد قهوه: بخش وسطی موکاپات، سبد قهوه است. سبد قهوه دارای دو بخش است. اولین بخش ظرف قهوه است که شکل دایره‌ای دارد و قهوه‌ی آسیاب شده درون آن ریخته می‌شود. بخش دوم، لوله‌ی پایین سبد است که هنگام بسته شدن موکاپات درون آب محفظه‌ی پایینی قرار می‌گیرد و به عبارتی راهی است برای وارد شدن آب به سبد قهوه.

محفظه‌ی قهوه‌ی اسپرسو: این محفظه در بالای موکاپات قرار دارد. هنگامی که آب بر اثر فشار بخار، از سبد قهوه گذر می‌کند، عصاره‌ی قهوه گرفته می‌شود و از طریق یک لوله وارد این محفظه می‌شود. این بخش یک دسته هم دارد که حمل موکاپات را آسان‌تر می‌کند.

حال که با بخش‌های مختلف موکاپات آشنا شدید، می‌توانید مراحل تهیه‌ی قهوه در موکاپات را به خوبی درک کنید.

ابتدا باید آب را درون محفظه‌ی پایینی موکاپات بریزید و آن را در معرض حرارت قرار دهید. هنگامی که آب در محفظه‌ی پایینی به جوش می‌آید، انبساط رخ می‌دهد و فشار بخار آب افزایش پیدا می‌کند. این فشار، آب را از درون لوله‌ی سبد قهوه رد می‌کند و آن را وارد سبد قهوه می‌نماید.

درون سبد قهوه، قهوه‌ی آسیاب شده قرار دارد که قبل از بستن موکاپات در سبد قهوه فشرده شده است. آب با گذر از بین قهوه‌ی آسیاب شده در سبد قهوه جمع و متراکم می‌شود.

قهوه در تماس با آب جوش، منبسط می‌شود و از میان فیلتر فلزی عبور می‌کند و از طریق یک لوله‌ی نازک وارد محفظه‌ی بالایی می‌شود. قهوه تا آخرین قطره از لوله سرازیر می‌شود و در نهایت قهوه‌ی شما آماده است.

پس متوجه شدیم که آب در اثر گرما با فشار از بین قهوه رد می‌شود و در محفظه‌ی بالایی می‌ریزد. دقیقاً همان‌طور که آب صابون وارد دیگ‌های درب‌دار می‌شد تا زنان ایتالیا لباس‌های خود را با آن بشورند.

تاریخچه‌ی موکاپات

 اسم موکاپات از کجا آمده است؟

گفته می‌شود در قرن‌های ۱۵ تا ۱۷ میلادی بازار اصلی فروش قهوه بندری به نام مخا بوده است و نام قهوه‌ی موکا هم از همین بندر گرفته شده است. در نتیجه نام موکاپات نیز از همین لغت آمده است. این دستگاه نام‌های دیگری از جمله موکا اکسپرس و قهوه‌ساز اسپرسو نیز دارد.

 

 بهترین برندهای تولید موکاپات

بیالتی با گذشت چند دهه از شروع کار خود، همچنان پرفروش‌ترین شرکت در زمینه‌ی تولید موکاپات‌های گازی است. این شرکت علاوه بر اینکه اولین برند در زمینه‌ی تولید موکاپات است، بلکه در طی تمام این سال‌ها کیفیت دستگاه خود را حفظ کرده است. بیالتی از آلیاژهایی برای موکاپات های خود استفاده می‌کند که طعم قهوه را عوض نکند. بعد از شرکت بیالتی، افراد دیگری نیز وارد این صنعت شدند. از معروف‌ترین برندهای موکاپات می‌توان به رومکس، مارول، رمانتیک هوم، مرسانا و… اشاره کرد.

 

 موکاپات‌های برقی

امروزه بعد از گذشت چندین دهه از اختراع موکاپات‌های گازی، موکاپات‌هایی تولید شده‌اند که دیگر نیازی ندارند، در معرض شعله‌ی مستقیم قرار بگیرند. این گونه موکاپات‌ها با وصل شدن به برق شهری، آب را به جوش می‌آوردند و در نهایت یک فنجان قهوه‌ی خوش‌طعم به شما تحویل می‌دهند. کار کردن با این موکاپات‌ها حتی از موکاپات های گازی هم راحت‌تر است. هنگامی که با موکاپات‌های گازی کار می‌کنید، باید حواستان به حرارت شعله باشد؛ زیرا اگر قهوه بیش از حد حرارت ببینید می‌سوزد. در موکاپات‌های برقی این مشکل حل شده است. این موکاپات ها به وسیله‌ی برق خودشان حرارت مورد نیاز برای جوشیدن آب را مشخص می‌کنند و از سوختن قهوه جلوگیری می‌نمایند. البته توجه داشته باشید این موکاپات ها فقط در خانه یا محلی که به برق دسترسی دارید، کاربرد دارد. اگر قصد دارید موکاپات خود را با خود به سفر ببرید، موکاپات های برقی برای شما کاربردی ندارد و باید موکاپات گازی تهیه کنید. موکاپات‌های گازی آلومینیومی به علت سبکی بهترین گزینه برای مسافرت هستند.

تاریخچه‌ی موکاپات

چند حقیقت جالب درباره‌ی موکاپات

– زمانی که موکاپات تولید شد، تولیدکنندگان به مردم توصیه می‌کردند کف موکاپات ها را زیاد نشورند! دلیل این توصیه این بود که ته‌مانده‌ی قهوه‌ای که در موکاپات باقی می‌ماند، باعث می‌شود به مرور زمان قهوه عطر و طعم بهتری پیدا کند.

– بعد از پایان جنگ جهانی پسر بیالتی در تولید موکاپات به پدرش پیوست. از آن زمان به بعد، عنوان  l’omino con i baffi به همراه کاریکاتور بیالتی روی موکاپات‌ها حک شد که باعث اوج گرفتن فروش این محصول شد. این جمله همچنان روی موکاپات های بیالتی دیده می‌شود و به معنای «مرد کوچک با سبیل» است.

– موکاپات‌ها دارای یک دریچه‌ی اطمینان هستند که دقیقاً تا آنجا باید آب را پر کنید. اگر این نکته را رعایت نکنید ممکن است آب به هر دلیلی نتواند از محفظه‌ی اسپرسو عبور کند و موکاپات در اثر فشار زیاد بخار آب بترکد.

– در نیویورک یک نمایشگاه دائمی وجود دارد که در آن بهترین قهوه‌سازهای خانگی جهان به نمایش گذاشته می‌شوند.

تاریخچه‌ی موکاپات

 نتیجه‌گیری

در این مقاله با داستان جالب اختراع موکاپات توسط بیالتی و نحوه‌ی الهام گرفتن او از لباس‌شویی‌های قدیمی آشنا شدید. برندهای مطرحی در سطح جهان حضور دارند که موکاپات‌هایی در قیمت‌های مختلف تولید می‌کنند اما همچنان بیالتی به عنوان اولین تولیدکننده‌ی موکاپات، در صدر جدول فروشندگان موکاپات گازی قرار دارد. اگر به قهوه علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتماً یک موکاپات برای خانه یا محل کار خود تهیه کنید. تجربه‌ی درست کردن قهوه، لذت چشیدن طعم آن را دو چندان می‌کند.

نویسنده :

coffee-design