چگونه لته آرت بزنیم؟

چگونه لته آرت بزنیم

حتماً تا به حال به طرح‌هایی که در کافه‌ها روی لته می‌زنند، مواجه شده‌اید. به این طرح‌ها لته‌آرت می‌گویند که از ترکیب فوم شیر و قهوه درست می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با لته‌آرت و تاریخچه‌ی آن آشنا کنیم و سپس به شما یاد بدهیم که چگونه بدون نیاز به وسایل حرفه‌ای لته‌آرت بزنید..

 لته آرت چیست؟

 به طرح‌هایی که با میکروفوم‌های شیر روی سطح لته کشیده می‌شود، لته‌آرت می‌گویند. برای درست کردن لته‌آرت باید با تکنیک‌های مشخصی، شیر و میکروفوم‌های شیر را از ارتفاع مناسب در کاپ قهوه بریزید تا طرح دلخواهتان ایجاد شود. برای ایجاد یک لته‌آرت حرفه‌ای باید قهوه اسپرسو به خوبی عصاره‌گیری شده باشد و همچنین میکروفوم‌های شیر نرم باشند. کلاسیک‌ترین طرح لته‌آرت، طرح برگ مانند و قلب است.

 تاریخچه‌ی لته‌آرت

 چند دهه‌ی پیش در ایتالیا برای اولین بار با ترکیب فوم شیر و اسپرسو طرح‌هایی روی فنجان قهوه خلق شد. در اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ لته‌آرت در کافی‌شاپ‌های آمریکا به طور حرفه‌ای مطرح شد و فنجان‌های قهوه‌ی تزیین شده محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرد. بعد از گذشت دو دهه (یعنی در دهه‌ی ۲۰۰۰) لته‌آرت به استرالیا و اروپا نیز وارد شد. اما جالب است بدانید با وجود پیشینه‌ای که لته‌آرت در کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد، امروزه در آسیا از بیشترین اهمیت برخوردار است و باریستاهای آسیایی در مسابقات جهانی عملکرد خوبی در بخش لته‌آرت دارند.

چگونه لته آرت بزنیم

 تأثیر فضای مجازی بر لته آرت

 با گسترش فضای مجازی، مردم به اشتراک‌گذاری زندگی‌شان با دیگران علاقه‌مند شدند. تا آن زمان اگر عکسی گرفته می‌شد صرفاً جهت یادگاری بود؛ اما از زمانی که رسانه‌های اجتماعی توسعه یافتند، مردم بخشی از عکس‌های خود را صرفاً جهت به اشتراک گذاشتن در فضای مجازی می‌گیرند.

همین موضوع باعث شد تا لته‌آرت اهمیت بیشتری پیدا کند؛‌ زیرا مشتریان دوست داشتند تصاویر فنجان‌های زیبای قهوه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. حتی در اینستاگرام پست‌های زیادی با هشتگ لته‌آرت منتشر شده است.

 طرز تهیه فوم شیر با دستگاه

 پیچر یا همان پارچ شیر را تقریباً تا دهانه پر از شیر کنید و شیر بخار دستگاه را باز کنید. نازل بخار شیر را در چند میلی‌متری داخل شیر قرار دهید و زمان که شیر شروع به بالا آمدن کرد، پارچ را به سمت نازل برده تا حدود ۱ سانتی‌متر در سطح شیر قرار گیرد. سعی کنید کمی پیچر را به سمت خودتان کج کنید تا داخل آن را راحت‌تر ببینید. زمانی که شیر به دمای ۶۰ تا ۸۰ درجه رسید شیر بهار دستگاه را خاموش کنید. سپس پیچر را بردارید با آرام با دست آن را بچرخانید تا فوم شیر به صورت یک‌پارچه غلیظ شود.

 طرز تهیه فوم شیر در خانه

برای درست کردن فوم شیر در خانه فقط کافی است همزن یا مخلوط‌کن داشته باشید. شیر گرم را داخل مخلوط‌کن یا ظرف همزن می‌ریزیم و به صورت دورانی هم می‌زنیم این کار را تا آن جایی ادامه می‌دهیم که شیر حالت فوم نرم به خود بگیرید. شما حتی می‌توانید برای درست کردن فوم شیر از ماکروویو استفاده کنید. ابتدا باید شیر سرد را در یک شیشه در دار بریزید و یک دقیقه با شدت آن را تکان دهید. بعد از اینکه شیر کف کرد درب شیشه را بردارید و به مدت ۳۰ ثانیه آن را در ماکروویو قرار دهید. اگر گیاه‌خوار هستید و شیرهای گیاهی مثل شیر نارگیل استفاده می‌کنید، ابتدا شیر را داخل ظرف ریخته و ۳۰ ثانیه در ماکروویو قرار دهید، سپس درب ظرف را ببندید و چند دقیقه با شدت تکان دهید تا به فوم شیر تبدیل شود.

نکته!

شیری که برای لته‌آرت تهیه می‌کنید باید تازه و باکیفیت باشد زیرا شیر مانده، فوم خوبی به شما تحویل نمی‌دهد و به اندازه‌ی کافی کف نمی‌کند. توجه کنید که نباید از شیر کم‌چرب استفاده کنید؛ زیرا میزان چربی روی فوم تأثیر دارد و شیرهای پرچرب بهترین گزینه برای تهیه فوم شیر هستند.

 چگونه لته‌آرت بزنیم؟

 رعایت ارتفاع مناسب یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در لته‌آرت است. ابتدا پیچر را در ارتفاع بالا و زاویه ۴۰ درجه بگیرید و شیر را تا نیمه در فنجان بریزید (اگر در خانه پیچر ندارید فوم شیر را داخل ظرفی مثل شیرجوش بریزید). سپس آن را به آرامی به سمت پایین بیاورید تا فوم روی سطح قهوه نمایان شود. وقتی فاصله‌ی بین ظرف فوم و فنجان تمام شد به آرامی دستتان را در جهت دلخواه تکان دهید تا طرح موردنظر شکل بگیرد.

چگونه لته آرت بزنیم

 طرح‌های مختلف لته آرت

 لته آرت، طرح‌های متنوعی دارد و هرچقدر در آن حرفه‌ای‌تر شوید، می‌توانید طرح‌های پیچیده‌تری بزنید. طرح‌های لته‌آرت عبارت‌اند از:

 روزتا

 قلب

 لاله

– ستاره

– قو

– سه‌بعدی

– چاپ

– قلب چرخشی

– عقرب

در این قسمت می‌خواهیم سه مدل از طرح‌های معروف لته‌آرت را به شما آموزش دهیم:

 ۱)قلب

 یکی از معروف‌ترین طرح‌های لته‌آرت، طرح قلب است. برای ایجاد این طرح باید با حرکت دستتان از یک سمت فنجان به سمت دیگر، یک دایره‌ی بزرگ تشکیل دهید تا جایی که فنجان نیمه پر شود. سپس در یک حرکت سریع، فوم شیر را به صورت خطی از وسط دایره بریزید تا قلب تشکیل شود.

 ۲) روزتا

 فوم شیر را از فاصله‌ی ۵ سانتی‌متری در وسط فنجان قهوه بریزید و زمانی که قوم روی سطح شیر ظاهر شد به سمت جلو و عقب دستتان را حرکت دهید. در نهایت با یک حرکت سریع یک خط مستقیم تا جلوی فنجان بکشید. اگر می‌خواهید برگ‌های روزتا را پهن‌تر از حالت معمول کنید باید تمام این حرکات را آهسته‌تر انجام دهید.

 ۳) لاله

 برای این طرح ابتدا فنجان را کمی کج بگیرید و فوم شیر را از بالا به صورت دورانی داخل فنجان بریزید تا جایی که فنجان نیمه پر شود. سپس فنجان را صاف کنید و ظرف فوم شیر را پایین بیاورید و در یک حرکت دستتان را به جلو و عقب حرکت دهید. بعد به مدت یک ثانیه جریان شیر را قطع کنید و دوباره همین حرکت را تکرار نمایید. در نهایت زیر طرح به وجود آماده، یک دایره‌ی لکه مانند درست کنید و با حرکت دستتان آن را از پایین تا بالای فنجان ببرید.

 تکنیک‌های ریختن فوم شیر

 برای اینکه یک لته‌آرت حرفه‌ای بزنید باید سرعت و ارتفاع مناسبی داشته باشید. ابتدا باید شیر را با ارتفاع درون فنجان بریزید و سپس وقتی فنجانتان پر شد ظرف شیر را پایین‌تر بیاورید تا فوم شیر در سطح قهوه نشان داده شود. برای ریختن فوم شیر دو نوع تکنیک کلی وجود دارد:

 تکنیک ریختن آزاد: در طرح‌های روزتا و قلب که بالاتر توضیح داده شد، از این تکنیک استفاده می‌شود. در این تکنیک باید فنجان را در زاویه‌ی مشخصی قرار دهید و در هنگام ریختن شیر زاویه فنجان را تغییر دهید، تا طرح موردنظر شکل بگیرد.

 تکنیک اچ کردن: در این تکنیک از یک ابزار برای ایجاد طرح خاصی استفاده می‌شود. با این تکنیک می‌توان شکل‌های هندسی و طرح‌های متنوعی ایجاد کرد. معمولاً طرح‌هایی که با تکنیک اچ کردن زده می‌شود زمان‌بر و باجزئیات هستند. دقت کنید که این گونه طرح‌ها سریع‌تر در شیر حل می‌شوند.

 قلم لته‌آرت

 قلم لته‌آرت یک ابزار ظریف برای طرح زدن روی لته است. جنس آن معمولاً از استیل یا پلاستیک فشرده است. این قلم نوک باریکی دارد که به وسیله آن می‌توانید طرح‌های ظریفی روی سطح لته رسم کنید. این قلم‌ها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا بتوانید طرح‌های پیچیده و با جزئیات بزنید؛ البته استفاده کردن از قلم لته‌آرت نیاز به مهارت دارد.

 شابلون لته‌آرت

 اگر مهارت زیادی در لته‌آرت ندارید شابلون‌ها می‌توانند گزینه‌ی خیلی خوبی برای شما باشند. شما بدون نیاز به مهارت و تجربه می‌توانید با شابلون طرح‌های متنوعی روی قهوه‌هایتان بزنید. شابلون‌ها انواع مختلفی دارند:

 شابلون‌های فلزی: بادوام‌ترین شابلون‌ها از این جنس هستند و می‌توان طرح‌های دقیقی به وسیله‌ی آن‌ها زد.

 شابلون‌های پلاستیکی: این شابلون‌ها ارزان‌تر و سبک‌تر هستند و تنوع طرح‌های آن‌ها زیاد است.

 شابلون کاغذی: این شابلون‌ها یک بار مصرف هستند و قیمت پایینی دارند و برای طرح‌های ساده کاربرد دارند.

 نکات مهم در لته آرت

 کرم روی اسپرسو سریع از بین می‌رود به همین خاطر هنگامی که عصاره‌گیری قهوه را شروع کردید، فرایند آماده‌سازی فوم شیر را هم آغاز کنید تا دو ماده‌ی اولیه به صورت هم‌زمان آماده شود.

– اضافه کردن کمی قهوه روبوستا کرم اسپرسو را بیشتر می‌کند و در نهایت لته‌ی بهتری به شما تحویل می‌دهد. در نتیجه اگر می‌خواهید لته آرت بزنید از ترکیب قهوه‌هایی استفاده کنید که درصد روبوستای آن بیشتر است.

 فوم شیر نباید زیاد از حد استراحت کند زیرا باعث می‌شود میکروفوم‌ها از شیر مایع جدا شوند و طرح‌های لکه مانند ایجاد شود.

 اگر طرح‌های لته‌آرت شما، نامتقارن هستند احتمالاً زاویه‌ی پیچر و فنجان درست نیست. ابتدا مطمئن شوید که شیر را در وسط فنجان می‌ریزید و زاویه دستتان به یک سمت متمایل نیست. سپس زاویه فنجان و پیچر را هنگام ریختن فوم شیر بررسی کنید.

 سرعت ریختن فوم شیر در اسپرسو بسیار اهمیت دارد. این سرعت نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد.

 بین درست کردن اسپرسو و ریختن فوم شیر نباید بیشتر از ۱۰ ثانیه فاصله بیفتد.

 شما باید لته‌آرت را تمرین کنید تا به مهارت برسید. ممکن است بارها طرح را خراب کنید یا به اندازه‌ی کافی خوب اجرا نکنید؛ اما ناامید نشوید و ادامه دهید تا دستتان به طرح‌های لته‌آرت عادت کند.

 نتیجه‌گیری

لته‌آرت از ترکیب فوم شیر و قهوه برای ایجاد طرح‌های متنوع استفاده می‌کند. برای ایجاد لته‌آرت و تزئین قهوه‌هایتان حتماً نباید تمام تجهیزات کافی‌شاپ را داشته باشید. شما می‌توانید به کمک ابزارهایی که در خانه دارید لته آرت بزنید. در این مقاله شما را با مفهوم و تاریخچه‌ی لته‌آرت آشنا کردیم و علاوه بر آموزش لته‌آرت‌های معروف، نکات مهم در ایجاد لته‌آرت باکیفیت را به شما انتقال دادیم. حالا وقت آن رسیده که لته‌آرت زدن را امتحان کنید و با تمرین مداوم به مهارت در این زمینه دست یابید.

نویسنده :

coffee-design