بهترین قهوه برای موکاپات

بهترین قهوه برای موکاپات

موکاپات یکی از محبوب‌ترین قهوه‌سازهای جهان است که در بسیاری از خانه‌ها دیده می‌شود. کار با این دستگاه اصلاً سخت نیست اما نکاتی دارد که باید آن‌ها را در نظر گرفت. یکی از این نکات انتخاب قهوه مناسب موکاپات است. انتخاب قهوه‌ی مناسب برای موکاپات به شما کمک می کند تا یک فنجان قهوه‌ی باکیفیت و خوش‌طعم درست کنید. برای اینکه بدانید در هنگام خرید موکاپات و قهوه‌ باید چه چیزهایی را در نظر بگیرید با ما همراه باشید.

موکاپات چیست؟

موکاپات یا قوری موکا، یک قهوه‌ساز رو گازی است که در سال ۱۹۳۳ توسط شرکت بیالتی به ثبت رسید. این دستگاه سه بخش اصلی دارد. بخش اول، محفظه‌ی نگهدارنده‌ی آب است. این محفظه پایین موکاپات قرار دارد و درون آن آب ریخته می‌شود. بخش دوم سبد قهوه است. پورد قهوه‌ی آسیاب شده در این سبد ریخته می‌شود. لوله‌ای که متصل به سبد قهوه است، درون آب محفظه پایینی قرار می‌گیرد و هنگامی که آب به جوش می‌آید از طریق این لوله وارد سبد قهوه می‌شود. بخش سوم محفظه‌ی فرآورده است.

آب با گذر از سبد قهوه، عصاره‌ی قهوه را می‌گیرد و درون این محفظه می‌ریزد. در کف این محفظه فیلتری وجود دارد که دقیقاً روی سبد قهوه قرار می‌گیرد. این دستگاه در رنگ‌ها و جنس‌های مختلف اعم از استیل و آلومینیوم ودر بازار وجود دارد. موکاپات در سطح جهان به عنوان یک اسپرسوساز شناخته می شود؛ اما جالب است بدانید که در واقع اسپرسو درست نمی‌کند. قهوه‌ای که موکاپات به شما تحویل می‌دهد مانند یک اسپرسوی واقعی کرم کف‌آلود ندارد. همچنین نسبت به یک شات معمولی اسپرسو بیشتر دم می‌کشد. در اصل قهوه‌ای که با موکاپات درست می‌شود، بیشتر به آمریکانو نزدیک است تا اسپرسو. یکی دیگر از مزیت‌های موکاپات، قیمت به صرفه‌ی آن نسبت به اسپرسوسازهای برقی است؛ به همین خاطر بسیاری از افراد موکاپات را برای درست کردن قهوه در خانه انتخاب می‌کنند.

بهترین قهوه برای موکاپات

بهترین قهوه برای استفاده در موکاپات

قهوه‌ای در موکاپات استفاده می‌شود با قهوه‌ای که در اسپرسوسازهای برقی ریخته می‌شود متفاوت است. قهوه‌ی مخصوص موکاپات باید از نظر درجه آسیاب، درجه‌ی رست و در شرایط خاصی باشد. در این بخش قصد داریم برایتان توضیح دهیم که قهوه‌ی مخصوص موکاپات از تمام جهات باید در چه شرایطی باشد.

عربیکا یا روبوستا بودن قهوه

نام قهوه عربیکا و روبوستا در اغلب کافه‌ها شنیده می‌شود؛ حتی گاهی اوقات از شما می‌خواهند که درصد عربیکا و روبوستای قهوه‌ی خود مشخص کنید. در این قسمت می‌خواهیم شما را با تفاوت این دو قهوه آشنا کنیم و ویژگی‌های هر کدام را برایتان بیان توضیح دهیم. قهوه عربیکا به عنوان محبوب‌ترین قهوه‌ی جهان شناخته می‌شود و طعم شکلاتی و شیرین‌تری نسبت به روبوستا دارد. از قهوه‌ی روبوستا عموماً برای قهوه اسپرسو از آن استفاده می‌شود. به طور کلی طعم قهوه‌ی عربیکا نرم و شیرین‌تر از روبوستا است؛ البته طعم آن می‌تواند بر اساس محل کشت آن، تغییر کند. یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی این دو نوع قهوه در میزان کافئین آن‌ها است. قهوه عربیکا روبوستا تقریباً دو برابر قهوه عربیکا کافئین دارد. هر کس بر اساس ذائقه‌ی خودش می‌تواند ترکیبی از این دو نوع قهوه را استفاده کند تا به طعم دلخواه برسد. قهوه‌ای که درصد روبوستای آن‌ها بیشتر باشد، خامه و کف نهایی بیشتری به قهوه‌ی شما می‌دهد و طعم تلخ و غلیظی دارد.

درجه‌ی رست قهوه

مرحله‌ی رست قهوه یکی از مهم‌ترین مراحل در فرایند تهیه قهوه محسوب می‌شود. رست کردن قهوه تأثیر مستقیمی بر روی طعم نهایی آن دارد. به طور کلی سه نوع رست قهوه وجود دارد:

رست روشن: این نوع رست، کمترین میزان محبوبیت را بین مردم دارد؛ زیرا طعم آن بیشتر به چای میوه‌ای شبیه است تا قهوه.

رست متوسط: می‌توان این نوع رست را محبوب‌ترین نوع رست دانست. قهوه‌ای که با این نوع رست تهیه شده باشد، رنگی تیره‌تر از قهوه‌ی رست روشن دارد. در بسیاری از کافه‌ها از این نوع رست قهوه استفاده می‌شود.

رست تیره: این نوع رست در سال‌های گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اگر به دانه‌‌ی کامل قهوه‌هایی که با این روش رست شده دقت کنید، روغنی به نظر می‌رسند. معمولاً قهوه‌ای که درجه رست آن‌ها تیره باشد، طعم تلخ‌تر و برشته‌تری دارند؛ در حالی که در رست متوسط بیشتر طعم شکلاتی و وانیلی است.

از بین این سه نوع رست قهوه، پیشنهاد ما این است که از قهوه با رست تیره برای موکاپات استفاده کنید.

درجه‌ی آسیاب قهوه

درجه‌ی آسیاب مناسب برای قهوه‌ی موکاپات، درجه‌ی متوسط است. هنگام آسیاب قهوه در خانه توجه کنید که بیش از حد دانه‌ها را آسیاب نکنید. زیرا باعث می‌شود قهوه، قوی‌تر شود و کافئین آن بالاتر برود. خاک قهوه نیز تهیه نکنید. موکاپات میزان مشخصی فشار تولید می‌کند که این میزان برای گذراندن آب از میان خاک قهوه کافی نیست. درجه‌ی آسیاب قهوه برای موکاپات باید دو درجه بزرگ‌تر از درجه‌ی آسیاب قهوه برای اسپرسوساز صنعتی باشد.

بهترین قهوه برای موکاپات

بهترین دانه‌های قهوه برای موکاپات

در این قسمت قصد داریم چند نمونه از دانه‌های قهوه‌ی اسپرسو که برای استفاده در موکاپات گزینه‌های بسیار مناسبی هستند را به شما معرفی کنیم:

قهوه اندونزیایی: این دانه‌ی قهوه در جزیره‌ی سولاوسی کشت می‌شود. این قهوه طعمی طبیعی و بافتی کرمی دارد. این نوع قهوه با ترکیب طعم طبیعی قهوه با طعم شکلاتی و میوه‌ای، یک مزه‌ی متعادل را ایجاد می‌کند.

قهوه ایتالیایی: موکاپات توسط یک شرکت ایتالیایی ساخته شده است؛ پس طبیعی است که بهترین دانه‌ی قهوه‌ی اسپرسو نیز متعلق به این کشور است. این ترکیب قهوه از ۷۰ درصد قهوه‌ی عربیکا و ۳۰ درصد قهوه روبوستا تشکیل شده است و به آن Lavazza Qualita Rossa می‌گویند.

قهوه کلمبیایی: این دانه‌ی قهوه تماماً عربیکای خالص است و با رنگی تیره و شکلاتی یکی از قهوه‌ی مناسب موکاپات محسوب می‌شود.

قهوه نیکاراگوئه‌ای: این قهوه از ۱۰۰ درصد دانه‌ی قهوه‌ی عربیکا تشکیل شده است و طعمی شیرین و خامه‌ای دارد. رایحه‌ی این قهوه شبیه به شکلات و کارامل است.

سوالات متداول

چه نوع اسپرسویی برای موکاپات مناسب است؟

قهوه برنزی و قهوه‌ی دارک روست از بهترین قهوه‌هایی است که می‌توانید در موکاپات استفاده کنید. قهوه برنزی طعم تلخی دارد و با شیر و شکلات سازگار است. قهوه‌ی دارک روست نیز طعم تلخ و فلفلی دارد و در ترکیب با شیر و شکلات خوشمزه می‌شود.

پودر آماده قهوه تهیه کنیم یا دانه‌ی قهوه؟

اگر آسیاب دارید پیشنهاد ما این است که دانه‌ی قهوه را تهیه کنید. زیرا این کار به تازه ماندن قهوه کمک می‌کند. بسیاری از کارشناسان معتقدند قهوه، نیم ساعت پس از آسیاب شدن طعم اصلی خود را از دست می‌دهد. البته این موضوع به این معنا نیست که با پودر قهوه نمی‌توان قهوه‌ی خوش‌طعمی درست کرد؛ اما هرگز جای قهوه‌ی تازه آسیاب شده را نخواهد گرفت.

طرز تهیه‌ی قهوه با موکاپات

مرحله‌ی اول: قهوه را آسیاب کنید. توجه کنید که نباید درجه‌ی آسیاب خیلی ریز باشد. می‌توانید از پودر قهوه آماده نیز استفاده کنید.

مرحله‌ی دوم: آب را درون محفظه پایینی موکاپات بریزید. سطح آب باید زیر سوپاپ کنترل فشار قرار بگیرد. اگر در استفاده‌های قبلی، طعم قهوه‌تان بیش از حد تلخ شده، بهتر است به جای آب سرد از آب گرم در این مخزن استفاده کنید.

مرحله سوم: پودر قهوه را درون سبد قهوه بریزید و آن را روی محفظه پایینی سوار کنید و محفظه‌ی فرآورده را روی آن ببندید.

مرحله چهارم: موکاپات را روی حرارت ملایم قرار دهید. در این مرحله، تنظیم حرارت اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر حرارت بیش از حد باشد، قهوه‌ی شما می‌سوزد و اگر خیلی کم باشد، قهوه خوش‌طعمی تحویل نخواهید گرفت. موکاپات را روی شعله‌ی گازی قرار دهید که کمتر از عرض موکاپات باشد و حرارت آن را متوسط نگه دارید.

مرحله پنجم: منتظر بمانید تا قهوه دم بکشد. ابتدا با به جوش آمدن آب، قهوه شروع به حباب زدن می‌کند. هم‌زمان صدای جوشش قهوه شنیده می‌شود. زمانی که صدای غرغر بلندی از موکاپات شنیدید، وقت آن رسیده که آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله ششم: بعد از سرو کردن قهوه، سریع تمام اجزای موکاپات را بشورید و با دستمال نرم خشک کنید تا از زنگ‌زدن آن جلوگیری شود. به همین سادگی قهوه‌ی شما آماده‌ است.

نتیجه‌گیری

موکاپات به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین دستگاه‌های قهوه‌ساز جهان محسوب می‌شود. یکی از دغدغه‌های کسانی که از موکاپات استفاده می‌کنند، انتخاب قهوه‌ی مناسب برای این دستگاه است. در این مقاله به شما بهترین قهوه‌هایی را که می‌توانید در موکاپات استفاده کنید را معرفی کردیم و ویژگی‌هایی را که هنگام خرید قهوه‌ی مخصوص موکاپات باید به آن توجه کنید را برایتان شرح دادیم. اگر می‌خواهید یک فنجان قهوه‌ی خوش‌طعم در خانه برای خود درست کنید، اولین مرحله، خرید قهوه‌ی مناسب است. پس با در نظر گرفتن نکات گفته شده، مطابق سلیقه‌تان بهترین قهوه را برای موکاپات تهیه کنید.

نویسنده :

coffee-design